Customer Representative
Cart (empty) 0

Meryem Ana Evi 

Aydın Park Otel – Meryem Ana Evi ‘ne olan mesafe 58 km dir

Meryem Ana Evi, İzmir Selçuk’taki Bülbüldağı’nda bulunan bir kilisedir. Hıristiyanların birçoğu Meryem’in son zamanlarını bu kilisede geçirdiğine inanır. Müslümanların hac ibadeti için nasıl Mekke’ye giderse, Hıristiyanlar içinde Meryem Ana Evi böyle bir değer taşır. Günümüze kadar birçok papa ziyaret için Meryem Ana Evi’ne gelmiştir. Bülbüldağı, Hıristiyanlar için kutsal bir alandır. Ayrıca Hz. Meryem’in mezarının da burada olduğu rivayetler arasındadır. Efes antik kente yakın olan Meryem Ana Evi, antik kentin yanından geçilerek çıkılır.

                         

Afrodisias Antik Kenti

Aydın Park Otelden–Aphrodisias Antik kent’e olan mesafe 85 km dir

Aphrodisias Antik Kenti, Türkiye’deki Yunan ve Roma dönemlerine ait en görkemli antik kentlerden birisidir. Tarihte kentin en önemli tanrıçası olan Afrodit tapınağı ile ünlü olan Aphrodisias M.Ö. II. yüzyıldan M.S. 6. yüzyıla kadar uzun ve varlıklı bir hayat sürmüştür. Kentin kesintisiz olarak bu kadar uzun yerleşim görmüş olması, antik dönemde pek çok önemli gelişmeye tanıklık etmesi açısından da önem taşımaktadır. Diğer yandan, antik kente yakın olan mermer ocakları, daha sonraları mermer heykelcilik konusunda tüm Akdeniz’de ünlü olan yerel bir geleneğin gelişmesinde de etkili olmuştur.


     Alinda

Aydın Park Otel – Tralleis Antik kent’e olan mesafe 57 km dir.

Aydin ili’ne bagli, Karpuzlu ilçesi üzerinde yer alan Alinda, önemli Karia kentlerinden biridir. Hekatomnos’un kizi olan Ada, kardesi Pixodaros tarafindan Halikarnassos’tan kovulunca I.Ö. 340’ta Alinda’ya çekilmis ve bu sehri kendisine baskent yapmistir. Alinda’da bugün de ayakta kalan en önemli yapi agoradir. Akropolün güney-bati eteginde tiyatro yer alir. Akropol’de yalniz plani belli olacak durumda iki adet tapinak temeli yer almaktadir. Karpuzlu’nun evleri arasinda Karia tipi lahitler, Alinda nekropolünün sehrin güney eteginde yogunlastiginin belgesidir.